Obliteracja / Skleroterapia

 

Obliteracja (skleroterapia) jest minimalnie inwazyjną metodą usuwania zmian żylakowatych przez ich wykrzepienie.

 

Na czym polega obliteracja?

Leczenie rozpoczyna się od konsultacji z badaniem USG Doppler, które obrazuje stan układu żylnego oraz pozwala określić gdzie występują zmiany chorobowe, jaka jest ich rozległość, skala oraz dokładne umiejscowienie. Dalej leczenie polega na iniekcji środka farmakologicznego do uszkodzonych naczyń, który powoduje ich obkurczenie i zamknięcie. Daje to pożądaną poprawę estetyczną - znikają widoczne dotychczas przez skórę siatki żylne.

Leczenie jest niemal bezbolesne, znieczulenie najczęściej w ogóle nie jest potrzebne. Jako metoda nieoperacyjna, jest mniej obciążająca i mniej ryzykowna dla pacjenta, a leczenie prowadzone jest ambulatoryjnie.

 

Jakie schorzenia można leczyć za pomocą skleroterapii?

Skleroterpię stosuje się w leczeniu żylaków siatkowych oraz tzw pajączków. Przy leczeniu żylaków dużych skleroterapii jest jedną z alternatywnych metod leczenia - decyzję podejmuje chirurg w zależności od wieku pacjenta i zaawansowania choroby.

 

Jak wygląda opieka po zabiegu?

Po zabiegu pacjent wraca do domu, do swoich codziennych czynności. Przez miesiąc po zabiegu nie należy opalać się na słońcu czy w solarium. Nie należy także podgrzewać nóg w trakcie gorących kąpieli oraz w saunie. W tym okresie wskazane jest noszenie rajstop uciskowych, które utrwalają i zabezpieczają osiągnięty efekt. Można stosować preparaty zewnętrzne poprawiające napięcie drobnych naczyń: wyciągi z ogórecznika czy kasztanowca.

 

 

 

 

Centrum Medyczne Kącik

ul. Rynek 26 A, 34-120 Andrychów

Rejestracja i informacja    
poniedziałek - piątek   8:00 - 20:00

 

Skontaktuj się z nami

Tel. 33 870 33 01 lub 518 314 616

kontakt@cmkacik.pl